Cookies op www.aeres.nl
Aeres gaat zeer zorgvuldig om met haar informatie en zal deze gegevens nooit aan derden ter beschikking stellen.
Thomas Vos, vierdejaarsstudent Agrotechniek & management heeft de studenteninnovatieprijs van LTO Noord Fondsen gewonnen met het idee om biologisch afbreekbare potten te produceren van gedroogde mest.
Vos: 'Ineens kwam het in mij op om van gedroogde mest potjes te persen voor bijvoorbeeld kweekbedrijven. De potjes gaan samen met de plantjes de grond of potgrond in, waar de potjes afbreken en direct als voedingsstof dienen voor de plantjes. Een win-winsituatie die ook nog bijdraagt aan het verminderen van plasticafval in de glastuinbouw en open teelten, het reduceren van CO2-uitstoot en het hergebruik van gedroogde mest. Mijn doel is een eigen bedrijf op te zetten voor de productie van de potjes.'
Organische potjes zijn volgens Wilfried Siemes van LTO Noord Fondsen al op de markt. Het aspect waarbij het potje van gedroogde mest tegelijk meststof is voor de plant, is echter nieuw.
Lees hier meer.